Do dopravy zdarma Vám zbývá 2 500 Kč s DPH.

Původ himálajské soli Cereus

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi z jihozápadních fosilií Himálají v Pakistánu. Tato sůl je kolem 540 milionů let stará,  je jedinečně čistá a řadí se k nejvyšší kvalitě soli. Na stolní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli. Všechna naše sůl je ručně přebrána, prochází opakovanou kontrolou jakosti, je omývána a pak sušena na slunci. Speciální metoda mletí šetrně rozmělní solné kameny a to dle evropských hygienických standardů.

Dbáme také na to, aby veškeré naše produkty z himálajské soli Cereus byly vyráběny na základě principů fair trade:

- nevyužívání dětské práce
- poskytování zdravotní péče
- dodržování lidských práv a svobod

Himálajská sůl Cereus je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v Německu. Naše bio bylinné a kořeněné směsi s himálajskou solí Cereus jsou certifikovány společností ABCert.

Himálajská sůl Cereus neobsahuje žádné umělé nebo chemické příměsi.

Popis himálajské soli Cereus

Himalájská sůl Cereus je čistě přírodní krystalická sůl. To znamená, že byla pouze vytěžena, usušena na slunci, omyta a šetrně semleta na potřebnou hrubost. Žádné další chemické procesy jako čistění či bělení nebyly aplikovány. Sůl nebyla ani uměle obohacena o další minerální látky, obsahuje pouze ty, které se v ní přirozeně vyskytují. Proto si zachovává svou specifickou strukturu a vlastnosti.

Vlastnosti himálajské soli Cereus

Himalájská sůl Cereus je velmi dobrým zdrojem esenciálních minerálních látek a stopových prvků. Přirozeně obsahuje všech 84 prvků. Z těch je složeno i lidské tělo. Minerální látky a stopové prvky v naší soli vznikaly po miliony let obrovským tlakem na sobě ležících hornin. Při rozpuštění Himálajské soli Cereus v krvi pak vzniká ze soli koloidní roztok jehož částečky jsou pro lidský organismus dobře vstřebatelné.

Účinky himálajské soli Cereus

1. Vyživuje tělo esenciálními minerálními látkami a stopovými prvky na buněčné úrovni.

2. Při jejím pravidelném užívání a díky její přirozené vstřebatelnosti pak vzniká menší potřeba solit. Vylučovací orgány (zejména ledviny) tak nejsou přetěžovány nadbytkem soli, který je potřeba vyloučit. Nehromadí se v těle a nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny).

4. Je šetrná k tkáním, lidský organismus ji lehce vstřebává a tím v těle nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny).

5. Je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle. Upravuje krevní tlak – obsahuje prvky vzácných zemin.

6. Je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle.

7. Pomáhá vylučovat i těžko odbouratelné, usazené a nežádoucí látky, jako jsou například nestrávené živočišné bílkoviny, vodní kámen nebo těžké kovy (rtuť, olovo, arsen, amalgam).

8. Snižuje riziko vzniku arteriosklerózy a dalších cévních onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda).

Druhy himálajské soli Cereus

 

Růžová sůl

Má specifickou růžovou barvu a to díky vysokému obsahu minerálních látek a stopových prvků (zejména vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan, stopové množství jódu a další). Dále je specifická obsahem prvků vzácných zemin. Velmi dobře vyživuje organismus.

 

Diamantová sůl

Obsahuje minimální množství minerálních látek, má jemnější chuť, její krystalová struktura je odlišná od růžové soli. Má specifické informační vlastnosti pro tělní buňky, je energeticky silnější a velmi dobře očišťuje organismus od nahromaděných nežádoucích látek.

 

Hality energetické (druh diamantové soli)

Ze všech druhů himálajských solí je tato sůl energeticky nejsilnější, doporučuje se používat zejména k očistě organismu a to jak přikládáním samotných krystalů na tělo, tak i ve formě solanky

 

Černá sůl

Díky velmi vysokému obsahu síry má tato sůl charakteristickou vůni a chuť po vajíčkách. Je vhodná zvláště při potížích zažívacího traktu, podporuje funkci slinivky břišní a pomáhá při pálení žáhy. Dále zlepšuje činnost a funkci jater a prospívá při jejich léčbě. Díky nižšímu obsahu sodíku je vhodná také při vysokém krevním tlaku.

Těžba a postup zpracování himálajské soli Cereus

 

Himálajská sůl Cereus pochází z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi, z jihozápadních fosilii Himalájí z provincie Punjab v Pakistánu (oblast cca 200 km jižně od Himálají geologicky přináležící k pohoří). Tato sůl je kolem 540 milionů let stará a je jedinečně čistá. Himálajská sůl Cereus je ručně těžena, omývána a sušena na slunci. Na jídelní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli.

V Pákistánu byla vytvořena výrobna pro zpracování soli, odpovídající přísným evropským podmínkám, od níž jsme obdrželi výhradní zastoupení pro odběr a distribuci této soli, kterou na trhu v České a Slovenské republice najdete pod značkou Cereus.

Všechny postupy, použitá zařízení, stroje a použití pracovního oblečení v procesu zpracování soli v provozovnách v Pákistánu odpovídají evropským hygienickým standardům pro zpracování potravin.

V celém procesu těžby a zpracování soli je dbáno na to, aby byly dodržovány férové podmínky:

  • nevyužívání dětské práce
  • poskytování zdravotní péče
  • dodržování lidských práv a svobod
  • férové platební ohodnocení