sůl růžová na solanku 1kg Zobrazit větší

Jedlá sůl - Růžová na solanku 1kg

dotaz k výrobku?

0732

Skladem

95 Kč

Informace o produktu
Recenze
Videa
Ke stažení
Tipy a návody

Tato sůl je jedinečná pro svůj vyvážený obsah až 84 dobře využitelných přírodních prvků, a proto dodává lidskému tělu potřebné minerální látky a stopové prvky. Díky velikosti krystalu cca 1–3cm je určena především k výrobě solného roztoku (solanky), takto ji lze použít k přesnému solení v teplé kuchyni či např. i k přípravě vyživujícího „iontového“ nápoje za účelem doplnění minerálních látek a stopových prvků. Pro zachování nejlepších přírodních vlastností naší soli, solte nejlépe před podáváním nebo na konci vaření. Bez chemických příměsí, nepřidáván jód, neobsahuje přípravky na zlepšování sypkosti.

Složení: kamenná sůl v ryze panenské podobě,velikost krystalu 1–3cm

Země původu: Pákistán/Punjab, jižně od Himálaje

Min. trvanlivost: při skladování v suchu neomezena

Bálení v dárkové krabičce.

Hmotnost: 1kg

Sůl Cereus je těžena v jednom z nejstarších přírodních zdrojů na zemi, jižne od Himálaje. Tato sůl je až 540 milionů let stará a jedinečně panensky čistá. Je tradičně ručně těžena, omývána a usušena na slunci. Na stolní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, jen cca 10% vytěžené soli. Tato sůl je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v Německu.

Tato přírodní sůl je bohatá na esenciální minerální látky a stopové prvky v takové podobě, která je velmi snadno vstřebatelná lidskými buňkami. Oproti standardní kamenné soli jsou minerální látky a stopové prvky přímo zabudovány v krystalické mřížce soli. Tato krystalová mřížka (prostorové uspořádaní a vzájemné vazby mezi jednotlivými prvky) vznikala po miliony let obrovským tlakem na sobě ležících hornin. Proto jsou minerální látky a stopové prvky v himálajské soli zcela v jiné podobě než je tomu u běžné kamenné soli a díky jejich velikosti jsou pro tělesné buňky jednoduše využitelné (sůl je koloidální).

Himálajská sůl nicméně obsahuje i část nerozpustných příměsí, ty se nicméně z trávícího traktu dále nevstřebávají a jsou následně vyloučeny.

Napsat recenzi

Jedlá sůl - Růžová na solanku 1kg

Jedlá sůl - Růžová na solanku 1kg

* Povinná pole

Návod na solanku

Návod na výrobu solanky a iontového nápoje

Ke stažení (358.14k)

Návod na výrobu solanky

Do uzavíratelné skleničky, ideálně menšího průměru (cca 4-5 cm) nasypeme krystaly diamantové nebo růžové soli Cereus na solanku, zhruba do výšky 2-3 cm. Zalijeme kvalitní vodou asi 1 cm nad úroveň krystalů. Sůl necháme rozpouštět cca 1,5 hodiny. Po této době se sůl již dále nerozpouští a máme k dispozici nasycený roztok pro další použití. Dle potřeby roztok odebíráme a postupně doplňujeme krystaly soli a vodu.

Návod na výrobu iontového nebo očistného nápoje 

Dle záměru si pro přípravu solanky zvolíme růžovou nebo diamantovou sůl Cereus.

RUŽOVÁ SŮL CEREUS vhodná pro doplnění úbytku minerálních látek a stopových prvků (pro sportovce a zvýšené námaze).

DIAMANTOVÁ SŮL CEREUS jedinečná pro očistu organismu od usazenin (v kloubech, ledvinách apod.), detoxikaci a podporu imunitního systému.

NÁVOD: Do 0,4 l kvalitní vody přidáme 1-2 polévkové lžíce solanky, dále můžeme na dochucení přidat citrónovou nebo grepovou šťávu a zamícháme. Pijeme 1x–2x denně. Ráno, ideálně na lačný žaludek, po dobu 21 dní. Kůru je možno dle potřeby opakovat.

Návod na výrobu a použití solanky ke stažení zde.

Prohlédnuté produkty