Původ himálajské soli Cereus

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi z jihozápadních fosilií Himálají v Pakistánu. Tato sůl je kolem 540 milionů let stará,  je jedinečně čistá a řadí se k nejvyšší kvalitě soli. Na stolní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli. Všechna naše sůl je ručně přebrána, prochází opakovanou kontrolou jakosti, je omývána a pak sušena na slunci. Speciální metoda mletí šetrně rozmělní solné kameny a to dle evropských hygienických standardů.

Dbáme také na to, aby veškeré naše produkty z himálajské soli Cereus byly vyráběny na základě principů fair trade:

- nevyužívání dětské práce
- poskytování zdravotní péče
- dodržování lidských práv a svobod

Himálajská sůl Cereus je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v Německu. Naše bio bylinné a kořeněné směsi s himálajskou solí Cereus jsou certifikovány společností ABCert.

Himálajská sůl Cereus neobsahuje žádné umělé nebo chemické příměsi.

Popis himálajské soli Cereus

Himalájská sůl Cereus je čistě přírodní krystalická sůl. To znamená, že byla pouze vytěžena, usušena na slunci, omyta a šetrně semleta na potřebnou hrubost. Žádné další chemické procesy jako čistění či bělení nebyly aplikovány. Sůl nebyla ani uměle obohacena o další minerální látky, obsahuje pouze ty, které se v ní přirozeně vyskytují. Proto si zachovává svou specifickou strukturu a vlastnosti.

Vlastnosti himálajské soli Cereus

Himalájská sůl Cereus je velmi dobrým zdrojem esenciálních minerálních látek a stopových prvků. Přirozeně obsahuje všech 84 prvků. Z těch je složeno i lidské tělo. Minerální látky a stopové prvky v naší soli vznikaly po miliony let obrovským tlakem na sobě ležících hornin. Při rozpuštění Himálajské soli Cereus v krvi pak vzniká ze soli koloidní roztok jehož částečky jsou pro lidský organismus dobře vstřebatelné.

Účinky himálajské soli Cereus

1. Vyživuje tělo esenciálními minerálními látkami a stopovými prvky na buněčné úrovni.

2. Při jejím pravidelném užívání a díky její přirozené vstřebatelnosti pak vzniká menší potřeba solit. Vylučovací orgány (zejména ledviny) tak nejsou přetěžovány nadbytkem soli, který je potřeba vyloučit. Nehromadí se v těle a nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny).

4. Je šetrná k tkáním, lidský organismus ji lehce vstřebává a tím v těle nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny).

5. Je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle. Upravuje krevní tlak – obsahuje prvky vzácných zemin.

6. Je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle.

7. Pomáhá vylučovat i těžko odbouratelné, usazené a nežádoucí látky, jako jsou například nestrávené živočišné bílkoviny, vodní kámen nebo těžké kovy (rtuť, olovo, arsen, amalgam).

8. Snižuje riziko vzniku arteriosklerózy a dalších cévních onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda).

Druhy himálajské soli Cereus

Růžová sůl

Má specifickou růžovou barvu a to díky vysokému obsahu minerálních látek a stopových prvků (zejména vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan, stopové množství jódu a další). Dále je specifická obsahem prvků vzácných zemin. Velmi dobře vyživuje organismus.

Diamantová sůl

Obsahuje minimální množství minerálních látek, má jemnější chuť, její krystalová struktura je odlišná od růžové soli. Má specifické informační vlastnosti pro tělní buňky, je energeticky silnější a velmi dobře očišťuje organismus od nahromaděných nežádoucích látek.

Hality energetické (druh diamantové soli)

Ze všech druhů himálajských solí je tato sůl energeticky nejsilnější, doporučuje se používat zejména k očistě organismu a to jak přikládáním samotných krystalů na tělo, tak i ve formě solanky

Černá sůl

Díky velmi vysokému obsahu síry má tato sůl charakteristickou vůni a chuť po vajíčkách. Je vhodná zvláště při potížích zažívacího traktu, podporuje funkci slinivky břišní a pomáhá při pálení žáhy. Dále zlepšuje činnost a funkci jater a prospívá při jejich léčbě. Díky nižšímu obsahu sodíku je vhodná také při vysokém krevním tlaku.

Těžba a postup zpracování himálajské soli Cereus

Himálajská sůl Cereus pochází z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi, z jihozápadních fosilii Himalájí z provincie Punjab v Pakistánu (oblast cca 200 km jižně od Himálají geologicky přináležící k pohoří). Tato sůl je kolem 540 milionů let stará a je jedinečně čistá. Himálajská sůl Cereus je ručně těžena, omývána a sušena na slunci. Na jídelní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli.

V Pákistánu byla vytvořena výrobna pro zpracování soli, odpovídající přísným evropským podmínkám, od níž jsme obdrželi výhradní zastoupení pro odběr a distribuci této soli, kterou na trhu v České a Slovenské republice najdete pod značkou Cereus.

Všechny postupy, použitá zařízení, stroje a použití pracovního oblečení v procesu zpracování soli v provozovnách v Pákistánu odpovídají evropským hygienickým standardům pro zpracování potravin.

V celém procesu těžby a zpracování soli je dbáno na to, aby byly dodržovány férové podmínky:

  • nevyužívání dětské práce
  • poskytování zdravotní péče
  • dodržování lidských práv a svobod
  • férové platební ohodnocení
í

himalajska_sul_2.jpg

lom-Himalajska-sul-Cereus.jpg
pas-himalajska-sul-Cereus.jpg baleni_soli.jpg
plneni-pytlu-himalajska-sul.jpg sklad-Himalajska-sul-Cereus.jpg
pytle-himalajska-sul-Cereus.jpg

diagram%20zpracovani%20himalajske%20soli

Test himálajské soli Cereus

Toto testování platí pouze pro Himálajskou sůl Cereus dovezenou z Pakistánu, při jejíž výrobě jsou dodržovány přísné hygienické předpisy splňující evropské normy, se kterými se v Pakistánu obvykle při těžbě soli nesetkáte. Některé neseriozní firmy tento test kopírují. Setkáte-li se někde s tímto testem, doporučujeme před nákupem této soli její kvalitu prověřit. 

Paní Dr. Kempe z Ludwig-Bolzman výzkumného institutu pro biosenzoriku a bioenergetický výzkum životního prostředí v Grazu v Rakousku (IBBU) provedla rozsáhlý výzkum halitů Cereus (průhledné solné krystaly) a halitové solanky a dospěla k velmi pozitivním závěrům.

Paní Dr. Kempe zjistila „že jak halitové krystaly tak solanka mají velmi silnou rezonanci“, což znamená, že používání halitové solanky může být prospěšné při všech níže uvedených potížích.

Zde je souhrn výsledků zkoumání:

„Halitové krystaly mají pro člověka velmi důležité rezonanční hodnoty, jako jsou 2,5 Hz – univerzální frekvence; 7,5Hz – Schumannova rezonance; 12,5Hz – frekvence hlavní životní energie; 40Hz – srdeční centrum; 99Hz – žlázy s vnitřní sekrecí; silné rezonanční skupiny od 13-18Hz.

Obzvlášť důležité jsou:

  • Rozmezí od 43,5 do 46 Hz: angína pectoris, poruchy srdečního rytmu, věnčité cévy srdeční, trombóza, pohybové centrum, svalová soustava, látková výměna a poruchy prokrvování
  • Rozmezí od 69 do 70 Hz: brzlík, obnova buněk v kostech, pásový opar, anemie, zrakové centrum
  • Rozmezí od 77 do 78 Hz: artritida
  • Rozmezí od 94 do 97,5 Hz: ischias, křečové žíly, revma – především v bederní oblasti, podráždění zrakového nervu, lymfatická (mízní) soustava, zánět pohrudnice, zánět dásní, regenerace plotýnek, ztuhlá šíje s bolestí hlavy, porucha srdečního rytmu, problémy se slinivkou břišní, mimo jiné“. Citát od paní doktorky Kempe: „To znamená, že při těchto všech potížích je použití solanky prospěšné.“

 

"Závěrem bych chtěla podotknout, že halitový krystal je velmi zajímavý produkt," prohlásila paní Dr. Kempe na závěr výsledků zkoumání. Paní Dr. Kempe testovala mimo jiné také solný svícen Cereus iontovým měřicím přístrojem a zjistila silnou ionizaci okolního vzduchu (podrobná zpráva následuje). Řekla doslovně o solích Cereus: „ Jsou to nejlepší soli, které jsem kdy testovala, a to jsem jich testovala už hodně.“

Test solného svícnu Cereus

Při našem pokusu s přístrojem Iontometer MGK 01 od firmy Schomann jsme testovali, zda je možné se solným svícnem se zapálenou čajovou svíčkou změnit koncentraci záporně nabitých iontů neboli aniontů v okolním vzduchu.

O vlivu iontů a jejich biologickém působení existuje velmi mnoho prací. Je známo, že anionty vyvolávají fyziologicky prospěšné účinky. Výzkumy také ukazují, že malé a střední ionty ( právě ty můžeme naším přístrojem měřit) působí nejúčinněji.

Dne 14.06.2002 jsme u nás v laboratoři naměřili následující koncentraci aniontů na cm3:

Měření iontů u solného svícnu Cereus v porovnání s jinými:

Testovaný solný svícen Střední hodnota koncentrace aniontů/cm3
výchozí stav - nezapálený svícen 250
solný svícen z Rakouska 46 200
solný svícen Cereus - hořící 309 000

Jak zde vidíme, svícen ze solného krystalu Cereus je velká pomoc pro zlepšení vzduchu v místnostech. Diplom Ing. Dr. N. Kempe


Komentář od paní Cornelie Schulzové:

Při výchozím měření v laboratoři byla střední koncentrace záporně nabitých životu prospěšných iontů 250 iontů/cm3. U rakouského solného svícnu stoupla koncentrace na 46.200 iontů/cm3. U solného svícnu Cereus stoupla koncentrace na 309.000 iontů/cm3. V rozhovoru mi paní Dr. Kempe, ředitelka renomovaného IBBU Institutu řekla: „Cereus jsou s odstupem nejlepší soli, které jsem kdy testovala.“