Himálajská sůl a bio koření
 • Sůl jedlá

  Himalájská sůl

  Himalájská sůl Cereus je čistě přírodní krystalická sůl. To znamená, že byla pouze vytěžena, usušena na slunci, omyta a šetrně semleta na potřebnou hrubost. Žádné další chemické procesy jako čistění či bělení nebyly aplikovány. Sůl nebyla ani uměle obohacena o další minerální látky, obsahuje pouze ty, které se v ní přirozeně vyskytují. Proto si zachovává svou specifickou strukturu a vlastnosti.

  Himalájská sůl Cereus je velmi dobrým zdrojem esenciálních minerálních látek a stopových prvků. Přirozeně obsahuje všech 84 prvků. Z těch je složeno i lidské tělo.

  Při jejím pravidelném užívání a díky její přirozené vstřebatelnosti pak vzniká menší potřeba solit. Vylučovací orgány (zejména ledviny) tak nejsou přetěžovány nadbytkem soli, který je potřeba vyloučit. Nehromadí se v těle a nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny).

 • Bio koření

  Bio koření

  V našem sortimentu bio koření naleznete pouze bylinky a koření z certifikovaného ekologického zemědělství. Pokud je to možné, snažíme se Vám nabídnout především českou produkci. Koření jako takové pochází ze zemí mimo EU, kde je jejich domovina.

  V naší nabídce naleznete jak bio koření jednodruhové, tak i směsi koření. V některých případech i v kombinaci s himalájskou solí, například naše řada bio kořeněných solí.

  Skutečně přírodní složení

  V žádném našem produktu nenaleznete nic, co by nestvořila sama příroda, proto jsou naše produkty prosty jakýchkoliv umělých přísad jako jsou konzervační a pomocné látky, syntetický jód, protispékavé látky, cukr, glutamát sodný apod.

 • Dochucovadla

  Bio dochucovadla | Bio polévkové koření | Bio kukuřičný škrob

  Čistě přírodní dochucovadla bez jakýchkoliv konzervačních a pomocných látek, glutamátu, cukru, či jiných zvýrazňovačů chuti. V bio kvalitě.

  Dochucujte jídla chutně a zdravě. Polévkové bio koření Selka s himalájskou solí Cereus nebo bio kukuřičný škrob by ve Vaší kuchyni rozhodně neměli chybět.

 • Příslušenství do kuchyně

  Mlýnky na sůl a solné desky na grilování

  Mlýnky na sůl

  Pokud přemýšlíte, čím nahradit klasickou slánku na Vašem stole, pak jsou mlýnky na sůl tou pravou volbou. Jsou vybaveny keramickým drtičem a tak nehrozí žádná koroze, případně následné zadření mlýnku. Navíc jsou mlýnky stylovou dekorací, kterou nepřehlédne ani jedna návštěva. Mlýnky jsou plněny kvalitní růžovou himálajskou solí do mlýnku.

  Solné desky z himalájské soli na grilování

  Už jste někdy někdy grilovali na solné desce? Možná je čas to vyzkoušet :-) Solné desky z himalájské soli lze jednoduše umístit na mřížku Vašeho zahradního grilu a po nahřátí na potřebnou teplotu můžete začít grilovat přímo na desce.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 85 položek

Himalájská sůl a bio koření

Himalajská sůl

Himalájská sůl Cereus je čistě přírodní krystalická sůl. To znamená, že byla pouze vytěžena, usušena na slunci, omyta a šetrně semleta na potřebnou hrubost. Žádné další chemické procesy jako čistění či bělení nebyly aplikovány. Sůl nebyla ani uměle obohacena o další minerální látky, obsahuje pouze ty, které se v ní přirozeně vyskytují. Proto si himalájská sůl Cereus zachovává svou specifickou strukturu, složení, vlastnosti a účinky.

Původ himálajské soli Cereus

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi z jihozápadních fosilií Himálají v Pakistánu. Tato sůl je kolem 540 milionů let stará, je jedinečně čistá a řadí se k nejvyšší kvalitě soli. Na stolní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli. Všechna naše sůl je ručně přebrána, prochází opakovanou kontrolou jakosti, je omývána a pak sušena na slunci. Speciální metoda mletí šetrně rozmělní solné kameny a to dle evropských hygienických standardů.

Dbáme také na to, aby veškeré naše produkty z himálajské soli Cereus byly vyráběny na základě principů fair trade:

 • nevyužívání dětské práce
 • poskytování zdravotní péče
 • dodržování lidských práv a svobod

Himálajská sůl Cereus je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v Německu. Naše bio bylinné a kořeněné směsi s himálajskou solí Cereus jsou certifikovány společností ABCert.

Himálajská sůl Cereus neobsahuje žádné umělé nebo chemické příměsi.

Jak vznikala himalájská sůl?

Z důvodu klimatických změn v průběhu více než 200 milionů let vyschla část pravěkého moře. Následnými sesuvy hornin se sůl dostala pod zemský povrch, kde je dnes uložena v hloubce kolem 600 metrů, chráněna před veškerou zátěží životního prostředí dnešní doby.

Účinky himalájské soli

Himalajska sůl Cereus je velmi dobrým zdrojem esenciálních minerálních látek a stopových prvků. Přirozeně obsahuje všech 84 prvků. Z těch je složeno i lidské tělo.

Při jejím pravidelném užívání a díky její přirozené, velmi dobré vstřebatelnosti pak vzniká menší potřeba solit. Vylučovací orgány (zejména ledviny) tak nejsou přetěžovány nadbytkem soli, který je potřeba vyloučit. Nehromadí se v těle a nevznikají nežádoucí usazeniny v kloubech (dna, artróza, artritida) či na jiných místech v organismu (ledvinové, žlučové kameny). Právě z těchto důvodů se o to více doporučuje použití himalájské soli především lidem, kteří již trpí některými výše zmíněnými následky konzumace běžné soli.

Druhy himalájské soli:

Himalájská sůl růžová

Himalájská sůl diamantová

Himalájská sůl černá

Bio koření

V našem sortimentu bio koření naleznete pouze bylinky a koření z certifikovaného ekologického zemědělství. Pokud je to možné, snažíme se Vám nabídnout především českou produkci. Koření jako takové pochází ze zemí mimo EU, kde je jejich domovina.

Zobrazeno 1 – 12 z 85 položek